Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžařský kurz 14.1.2019 - 18.1.2019

Středisko volného času Rožnov p. R., příspěvková organizace Bezručova 293, Rožnov pod Radhoštěm 756 61 Kontakt: Bc. Jitka Proroková, tel.: +420 731 635 597; email: j.prorokova@svcroznov.cz Lyžařský kurz pro děti z mateřské školy Popis kurzu: Pětidenní výjezdový kurz (Po – Pá) pro děti od 5 - 6 let. 2 hodiny nebo 3 hodiny lyžování denně, možnost odpolední varianty. Náplní kurzu je skupinová výuka lyžování hravou a naučnou formou. Výuka bude probíhat v dětském parku, následně na malém vleku, a poté na velkém vleku. Děti budou rozděleny do družstev. Kurz povedou nadaní instruktoři s bohatými zkušenostmi. Během pauzy na svačinu je zajištěný pitný režim. Kurz je ukončen závody, dle podmínek provozovatele areálu. Děti jsou v doprovodu p. učitelek, které asistují instruktorům, ale nezasahují do výuky lyžování. Cíl kurzu: Osvojení základních lyžařských dovedností, pravidla pohybu na sjezdovce. Kdy: Kde: Leden – březen 2019 Ski areál U Sachovy studánky na Horní Bečvě. Cena: 1 650 Kč / 1 850Kč Cena zahrnuje: Dopravu ze smluveného místa do ski areálu a zpět, 10 hod. / 15 hod. výuky lyžování, vstup do dětského lyžařského parku, skipas, pojištění odpovědnosti, pitný režim, možnost úschovy věcí ve ski areálu, bezpečnostní vesty. Středisko volného času Rožnov p. R., příspěvková organizace Bezručova 293, Rožnov pod Radhoštěm 756 61 Kontakt: Bc. Jitka Proroková, tel.: +420 731 635 597; email: j.prorokova@svcroznov.cz Bezpečnost: Rozdělení děti do skupin dle dovedností, maximálně 10 dětí na 1 instruktora v závislosti na úrovni lyžařských dovedností. Zapůjčení bezpečnostních vest po celou dobu kurzu. Doprava: Doprava je zajištěna smluvním dopravcem. Minimální počet dětí z jedné MŠ 15 dětí. Pokud se tento počet nenaplní jednou MŠ, SVČ si vyhrazuje možnost spojení s jinou MŠ. Maximální počet je 30 dětí z jedné MŠ. STORNO poplatky: Přihlášení dětí je závazné. Vrácení STORNO poplatku jen na základě lékařského potvrzení. Vrací se 50% z poměrné části. Půjčovna: Možnost zapůjčení výstroje za 100 Kč/den (lyže, lyžařské boty, hůlky a helma) v půjčovně ve ski areálu. Časový harmonogram: Časový harmonogram bude individuální. Další informace: Přihlášky odevzdat do 1.12. 2018. Před konáním kurzu bude informační schůzka s rodiči. Platba za lyžařský kurz bude v celé výši uhrazena 21 dní před konáním lyžařského kurzu. Do 30.12.2018 může být přihláška zrušena bez udání důvodů. Účastník kurzu, který v průběhu kurzu onemocní, nemůže být nahrazen již přihlášeným účastníkem. Tento účastník může být nahrazený pouze novým zájemcem. Maximální počet účastníků kurzu je 35 (z důvodu kapacity autobusu a bezpečnosti). V průběhu konání lyžařského kurzu si vyhrazujeme právo, aby rodinní příslušníci nezasahovali do organizace a výuky. SVČ neručí za odložené věcí, které účastník odloží na jiném místě, než byl pokyn instruktora. Kurz je zakončený závody, dle podmínek provozovatele. Níže uvedený program je pouze orientační. Kontakt: Bc. Jitka Proroková, tel.: +420 731 635 597; email: j.prorokova@svcroznov.cz Středisko volného času Rožnov p. R., příspěvková organizace Bezručova 293, Rožnov pod Radhoštěm 756 61 Orientační program:  Seznámení s dětmi.  Rozcvička.  Seznámeni s lyžařskými dovednostmi dětí – ukážou mi, co umí – do protikopce.  Rozřazení do skupin.  Nošení lyží, obouvání a zouvání lyží, pohyblivost s lyžemi na rovině (formou her). ¨  Hry s jednou lyží – koloběžka. Hry s oběma lyžemi – posouvání, zvedání.  Stoupání do mírného kopce.  Sjezd z kopce do protikopce. Každou jízdou snižuji nebo zvyšuji těžiště.  Výjezd na laně.  Pluh - jízda v pluhu, zastavování v pluhu, střídání pluh – jízda přímo (tzv. pizza – hranolky).  Přesun na malý vlek „S“, jízda na vleku.  Oblouky v pluhu.  Nácvik pluhového oblouku – statický. Cvičení: paže jsou v upažení, vnější ruku přiložíme k vnějšímu kolenu; paže v upažení, obě ruce přiložíme k vnějšímu kolenu; letadlo. Cvičení na snížení, zvýšení těžiště v oblouku.  Oblouk z přívratu vyšší lyže.  Cvičení oblouku z přívratu vyšší lyže – letadlo, s volanty, superman, zvyšování a snižování těžiště.  Oblouk z rozšířené stopy – letadlo, volanty, snižování a zvyšování těžiště, předávání balónku v oblouku z ruky do ruky nad hlavou.  Cvičení paralelního oblouku – letadlo, změna těžiště, superman.  Jízda na velkém vleku.  Paralelní oblouk – využití volantů, předávání balónu nad hlavou, pod koleny.  Carvingová vlnovka.  Nácvik carvingového oblouku.  Carvingový oblouk.  Závody.